Tagi

, , , , , , ,

niezdrowa zywnośćNa przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, w krajach rozwiniętych zmienił się sposób odżywiania na wybitnie szkodliwy. Wprowadzamy coraz bardziej przetworzone pokarmy /cukier, biała mąka itd./, z których usunięto witaminy i oligo-elementy, nieodzowne katalizatory do podtrzymania dobrego zdrowia. Coraz częściej spożywa się konserwy i przemysłowo przerabiane potrawy. Zjadamy „polepszacze” smaku i wyglądu, konserwanty, barwniki, emulgatory, fluor w pastach do zębów, i wiele innych trucizn. Do tego doszło nadużywanie mięsa (spożywanego niekiedy aż do trzech razy dziennie w nadmiernych ilościach), nadużywanie tłuszczów zwierzęcych, nadużywanie tłuszczów zwanych roślinnymi, a pochodzących z olejów rafinowanych w wysokich temperaturach i w kontakcie z niklem i wodorem, których wzór chemiczny staje się w ten sposób sprzeczny z naturą. Jednocześnie większość z nas marzy o tym, by świetnie wyglądać, mieścić się w małe rozmiary ubrań i nie cierpieć na różnego rodzaju dolegliwości związane ze złą pracą jelit.
Jednak nie każdy wie, jakie zasady żywieniowe należy zachować, by organizm funkcjonował we właściwy sposób.
Jednym z najbardziej potrzebnych i drogocennych składników żywności, który ma wpływ na poprawę pracy jelit jest BŁONNIK. Ten niepozorny składnik pokarmu człowieka może mieć naprawdę zbawienne działanie na pracę układu trawiennego.

Błonnik składa się z następujących substancji: pektyny, celuloza, ligniny, hemiceluloza, oraz śluzy. Wszystkie te substancje odkładają się na ścianach komórkowych roślin, a więc pokarmami bogatymi w błonnik są przede wszystkim owoce oraz warzywa.
Należy zwrócić uwagę na fakt, iż błonnik może występować w dwojakiej postaci: nierozpuszczalnej oraz rozpuszczalnej. Ten drugi rodzaj jest nam szczególnie potrzebny, jeżeli pragniemy na długo zachować piękną sylwetkę oraz poprawić pracę naszych jelit. układ pokarmowy człowieka
Potwierdziły to ostatnie badania naukowe, które wykazały, że błonnik nie tylko zwiększa objętość pokarmu w żołądku, lecz także przyspiesza proces trawienia i przeciwdziała uciążliwym zaparciom.   Zalety błonnika:

  • sprzyja zwielokrotnianiu ilości potrzebnej flory bakteryjnej
  • wpływa na zachowanie właściwego pH w jelitach
  • usuwa  znaczne ilości toksyn i ubocznych produktów przemiany materii z organizmu, dzięki czemu przeciwdziała nowotworom jelita grubego oraz nowotworom okrężnicy
  • wchłania wodę i wypełniając żołądek likwiduje uczucie głodu co jest istotne dla osób walczących z nadwagą

Jego znaczący wpływ na właściwą pracę całego układu trawiennego, upoważnia do stwierdzenia, że powinien być włączony jako stały składnik naszej codziennej diety.

Gdzie możemy pozyskać błonnik dla naszego organizmu ?

Ten składnik pokarmu znajduje się przede wszystkim z warzywach i owocach, na przykład w roślinach strączkowych. Można go również odnaleźć w produktach zbożowych, takich jak: pieczywo razowe, makarony oraz kasze. Błonnik znajduje się także w orzechach, które mogą być świetną przekąską i z powodzeniem zastąpić paluszki lub chipsy. Wiele produktów spożywczych jest pozbawionych błonnika np.: alkohole, produkty tłuszczowe, czy też mięsa. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na to, jaką dietę stosuje się na co dzień i czy jest ona wzbogacona w drogocenny błonnik.
Stała degradacja jakości dostępnego pożywienia – związana z intensyfikacją nawożenia, sposobem obróbki na skalę przemysłową oraz jego modyfikacje genetyczne powodują, że w dostępnych na rynku produktach zaczyna brakować  potrzebnych organizmowi składników – w tym błonnika.

Tu w sukurs przychodzi na szczęście możliwość Suplementacji naszej diety:

>>> ZOBACZ Suplement Podwójna Celuloza
>>> ZOBACZ Suplement Chitosan
>>> ZOBACZ Suplement Syrop FOS

Jak ustaliliśmy TUTAJ wskazane wyżej Suplementy są certyfikowane i wyróżnione przez Organizacje Międzynarodowe !

suplementy diety